Gdańsk 05.05.2021, Zarząd WSZS w Gdańsku

Organizując zawody sportowe dla uczniów, wychodzimy na przeciw ogromnemu zainteresowaniu i potrzebom aktywnego ruchu dzieci i młodzieży. Zrealizujemy też ważną potrzebę młodego człowieka, jaką jest rywalizacja sportowa oraz integracja społeczna.

Przekazujemy kolejne wytyczne, dotyczące realizacji naszego współzawodnictwa, po przeprowadzeniu rozmów z gospodarzami imprez, które będą się odbywać jeszcze w tym roku szkolnym. Konsultowaliśmy nasze propozycje ze środowiskiem sportu szkolnego.

Szachy i badminton:  rozgrywamy te półfinały, które się nie odbyły z powodu braku możliwości realizacji w wyznaczonym terminie, czyli po 19 października 2020r.. W SRS-ie powinniśmy  jeszcze raz założyć zawody lub zmienić termin, ale trzeba wcześniej usunąć i powiadomić wszystkie zapisane szkoły. Podobnie na finał wojewódzki, będzie obowiązywał ponowny zapis na zawody szkół, które uzyskały awans.

Piłka nożna: rozgrywki tylko dla Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. Brak czasu powoduje ograniczenia tych rozgrywek. Dlatego do końca maja 2021 zainteresowani powinni rozegrać eliminacje gminne. Rozgrywki na poziomie powiatu muszą się odbyć w terminie do 11.06.2021r. Finały wojewódzkie postaramy się rozegrać między 14.06 a 18.06.2021r. Finał odbędzie się dla 20 drużyn, mistrzów powiatu, na 4 boiskach w jednym terminie i w jednym miejscu. Drużyna może liczyć nie więcej niż 10 zawodników.

Siatkówka plażowa: rozgrywki dla IMS i Licealiady dziewcząt i chłopców. Z powodu dużego zainteresowania dyscypliną, nie uda nam się zorganizować finału wojewódzkiego OPEN. Potrzebne będą nam eliminacje. Rozgrywki powiatowe muszą się odbyć w terminie do 11.06.2021r. Finały wojewódzkie rozegramy między 14.06 a 18.06.2021r. Finał odbędzie się dla 20 drużyn, mistrzów powiatu, na 4 boiskach w jednym terminie i w jednym miejscu.

Trójbój LA dla Igrzysk Dzieci dziewcząt i chłopców. Planowaliśmy jako Open, ale też nie możemy dopuścić do zawodów więcej drużyn, niż możliwości organizacyjne imprezy. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że w tej dyscyplinie występuje duże zainteresowanie uczestnictwem, więc do eliminacji potrzebujemy rozgrywek powiatowych.  Rozgrywki na poziomie powiatu muszą się odbyć w terminie do 11.06.2021r. Finały wojewódzkie rozegramy między 14.06 a 18.06.2021r.  Finał wojewódzki odbędzie się dla 20 drużyn dziewcząt i chłopców, mistrzów powiatu.                                       

Przypominamy,

Że podczas zawodów musimy zachować aktualne wytyczne bezpieczeństwa dla uczniów i obiektów sportowych.                                                                                                         W roku szkolnym 2020/2021 obowiązuje nowy regulamin klasyfikacji sportowej szkół, który promuje aktywizację sportową (zawody sportowe i imprezy online), punktacja na innych zasadach – Informacja w Biuletynie WSZS na naszej stronie internetowej, Uchwała Zarządu Nr 1/2021.

Będziemy Was informować o kolejnych krokach organizacji imprez mailowo i na naszej stronie internetowej. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego musicie być na bieżąco z naszymi informacjami.