Aktualności

Gdańsk 15.02.2018

Komunikat Organizacyjny

XLVI Wojewódzkie Igrzyska Dzieci Dwa ognie usportowione dziewcząt

 

Organizator: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

 

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 27 Gdańsk - Wrzeszcz ul. Srebrniki nr 10 

osoba do kontaktu: Patryk Zachaczewski tel. 508 771 441

 

Godzina:

1000 – weryfikacja

1030 – początek zawodów 

 

Uczestnictwo: W Finale Wojewódzkim startują Mistrzowie Półfinałów. Drużynę stanowią uczennice jednej szkoły podstawowej urodzone w roczniku 2007 i młodsze. Zespół składa się z 10 zawodników - 6 dziewcząt grających w polu, „matki” oraz 3- ch rezerwowych.

 

Sędziowie : dwóch sędziów oraz sędzia (uczeń) obsługujący tablicę punktową.

 

Przepisy gry

1. Gra toczy się na boisku o wymiarach 14x9 metrów (boisko do mini piłki siatkowej) podzielonym na dwie równe połowy. Poza boiskiem wytyczone pole poruszania się „matek”. (pan boiska w Załączeniu)

2. Gra odbywa się piłką do mini siatkówki.

3. Czas gry 2 x 6 -8 minut plus 2 minuty przerwy.

4. Po pierwszej połowie zespoły zmieniają strony boiska.

5. Przed rozpoczęciem gry dokonuje się losowania (zespół, który wygrał losowanie rozpoczyna grę, a drugi zespół ma prawo wybrać połowę boiska).

6. Grę rozpoczyna „matka” podaniem piłki do swojego zawodnika.

7. Zmiany zawodników tzw. „lotne”, dopuszczalna jest dowolna ilość zmian

8. Jednorazowo zespół może wykonać na swojej połowie 2 podania, kolejne musi być wykonane jako podanie do „Matki” lub próba zbicia przeciwnika.

9. Zawodnik z piłką w rękach nie może zrobić więcej niż 3 kroki, (nie dotyczy „Matki”- dowolna ilość kroków).

10. Jeżeli zawodnik rzucający piłkę przekroczy linię środkową piłka przechodzi na rzecz przeciwnika, dotyczy to również przekroczenia linii po oddanym rzucie (grę wznawia się podaniem piłki do własnego zespołu z tego samego miejsca gdzie nastąpiło przekroczenie linii).

11. Jeżeli podczas wykonywania podania lub chwytu piłki we własnym zespole piłka lub zawodnik z piłką wyjdzie poza linię boczną lub końcową to zespół traci piłkę (grę wznawiaj „Matka” zespołu przeciwnego).

12. Jeżeli rzucona piłka przekroczy linię boczną (aut) przechodzi ona na rzecz przeciwnika (grę wznawia się podaniem piłki do własnego zespołu z tego miejsca gdzie piłka przekroczyła linię).

13. Jeśli piłka po rzucie uderzy w ścianę za „Matką” i wróci na boisko, piłka należy do drużyny która opanuje piłkę.

14. Niedozwolona jest gra na czas, w związku z tym mogą być wykonane trzy przerzuty między zawodnikami a „Matką”. Czwarte rzut musi być próbą zbicia zawodnika drużyny przeciwnej.

15. Podanie piłki z autu przez „Matkę” do swojego zawodnika wlicza się w łączną ilość podań w zespole.

16. Sędzia ocenia czy zawodnik będący „Matką” stosuje grę na czas.

17. Jeżeli sędzia stwierdzi, że zespół gra na czas odgwizduje stratę piłkę na rzecz przeciwnika (grę wznawia „Matka” przeciwnego zespołu).

18. Punkty zdobywa się poprzez trafienie piłką zawodnika lub kilku zawodników zespołu przeciwnego, przy czym piłka po trafieniu musi upaść na podłoże (w przypadku gdy odbita piłka jest złapana przez zawodnika tego samego zespołu punktu się nie przyznaje).

19. Jeżeli piłka trafi więcej niż jednego zawodnika i następnie upadnie na podłoże to za każdego trafionego zawodnika przyznaje się jeden punkt.

20. Po trafieniu zawodnika grę rozpoczyna zawodnik trafiony ostatnio, wykonując podanie do zawodnika z własnego zespołu lub do „Matki”

21. Zdobycie punktu następuje również gdy zawodnik chwytający piłkę przekroczy linię boczną lub końcową

22. Sędzia liczący punkty jest zobowiązany podawać wynik na bieżąco (po zdobyciu każdego kolejnego punktu).

23. Wygrywa zespół, który uzyska większą liczbę punktów.

 

Zapisy: Tylko w systemie SRS

 

Zgłoszenia: Na drukach zgłoszeniowych z systemu SRS podpisane przez Dyrektora Szkoły i opiekuna zespołu. Zawodnicy muszą posiadać aktualne legitymacje szkolne i zgody rodziców.

 

Koszty organizacji finału pokrywa Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i MSiT.

 

Organizator nie ubezpiecza uczestników zawodów!!!

 

Adres: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy W Gdańsku

UL. GDYŃSKICH KOSYNIERÓW 11, 80-866 GDAŃSK

TEL./FAX 58/301-99-45,

Zbigniew Gajewski tel. 605 600 251

E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.